Kolorat on Instagram
| Username | @kolorat |
|---|---|
| Audience | 31382 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| Categories | Entrepreneur paint diy home improvement interior design painting decorating home decor home renovation wall paint furniture painting exterior paint |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bio• Alles für dein Farbprojekt aus einer Hand • Wandfarben, Lacke & Zubehör • Fair & nachhaltig produziert in Deutschland • Einfach online bestellen |
Instagram Insights
| Followers | 31.4K |
|---|---|
| Following | 1.5K |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 46.7 |
| Avg comments | 1.9 |
| Avg interactions | 48.6 |
| Avg video views | 1832.7 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 4:00:27 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:38:13 AM |