Mareike | Braunschweig Food & Cafés on Instagram
| Username | @kleidundkuchen |
|---|---|
| Audience | 8837 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Braunschweig |
| Categories | Digital creator food food blog cakes cupcakes recipes braunschweig local events home decor photography weddings cafes |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioSchöne Orte in Braunschweig Cafés · Restaurants · Läden Rezepte für zuhause Local Guide |
Instagram Insights
| Followers | 8.8K |
|---|---|
| Following | 1.3K |
| Highlights | 8 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 10 |
| Avg likes | 120.6 |
| Avg comments | 4.9 |
| Avg interactions | 125.5 |
| Avg video views | 2185.6 |
| Engagement rate | 1.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 8:19:40 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:46:13 AM |