Karlsruher Köpfe on Instagram
| Username | @karlsruher_koepfe |
|---|---|
| Audience | 6266 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| City | Karlsruhe |
| Categories | Community local business fashion interior design local events food accessories home decor shopping local business promotion karlsruhe german design |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioWir geben Karlsruhe ein Gesicht. Karlsruher Insiderläden und Dienstleister |
Instagram Insights
| Followers | 6.3K |
|---|---|
| Following | 1.6K |
| Highlights | 0 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 10 |
| Avg likes | 51.5 |
| Avg comments | 4.8 |
| Avg interactions | 56.3 |
| Avg video views | 1012.8 |
| Engagement rate | 0.9% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 3:22:27 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:03:42 AM |