Jaegerlacke - Farben und Lacke on Instagram
| Username | @jaegerlacke |
|---|---|
| Audience | 19149 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| Categories | Industrial Company paint renovation painting home improvement construction interior design decoration diy home decor building materials handyman |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioTipps & Tricks in Sanierung, Renovierung & Modernisierung. Entdeckt hochwertige Farben & Lacke und unsere kreative Wandgestaltung. @jaegerlacke_junior |
Instagram Insights
| Followers | 19.1K |
|---|---|
| Following | 727 |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 39.8 |
| Avg comments | 1.3 |
| Avg interactions | 41.0 |
| Avg video views | 1419.0 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 4:00:08 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:56:03 AM |