Interior Design & Home Decor on Instagram
| Username | @interioranhomes |
|---|---|
| Audience | 366241 |
| Posts | 5.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 5.2K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | Community interior design home decor living room design scandinavian style minimalism bedroom design interior inspiration modern interior neutral tones cozy home decor ideas |
| Languages | english, german |
| Bio | Reveal bioHome Decor and Interior Design Inspiration |
Instagram Insights
| Followers | 366.2K |
|---|---|
| Following | 71 |
| Highlights | 0 |
| IG Media | 5.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 9 |
| Avg likes | 12942.3 |
| Avg comments | 28.7 |
| Avg interactions | 12971.0 |
| Avg video views | 584.7 |
| Engagement rate | 3.5% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 10:11:39 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:18:53 AM |