immowelt on Instagram
| Username | @immowelt |
|---|---|
| Audience | 166718 |
| Posts | 5.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 5.0K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Real Estate Service real estate housing interior design home improvement property listings urban living home decor real estate tips property management home buying |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioImmobilien, Interior & Infotainment Zeig uns Dein Zuhause #fuerimmo & tag @immowelt, um gefeatured zu werden |
Instagram Insights
| Followers | 166.7K |
|---|---|
| Following | 512 |
| Highlights | 10 |
| IG Media | 5.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 319.8 |
| Avg comments | 10.3 |
| Avg interactions | 330.2 |
| Avg video views | 12623.8 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 3:30:42 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:33:58 AM |