Herrenhaus Heuerstubben on Instagram
| Username | @hs_heritage |
|---|---|
| Audience | 6270 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| City | Lübeck |
| Categories | Landmark & Historical Place lifestyle floristry gardening travel cooking photography nature home decor wellness essays |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioLandgut Heuerstubben -wohnen, arbeiten, gestalten- Gründer @vasevoll, @heritage_1864 NEW 2026: Exklusive Hochzeiten und Trauzimmer @hs_heritage |
Instagram Insights
| Followers | 6.3K |
|---|---|
| Following | 3.9K |
| Highlights | 9 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 44.3 |
| Avg comments | 4.6 |
| Avg interactions | 48.9 |
| Avg video views | 158.0 |
| Engagement rate | 0.8% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 6:53:24 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:57:40 AM |