Karsten Kramarczik und Peter Brock on Instagram
| Username | @house_of_peter_and_karsten |
|---|---|
| Audience | 222209 |
| Posts | 2.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.0K |
| Country | Germany |
| City | Ludwigshafen |
| Categories | Home decor interior design travel lifestyle recipes flowers diy garden photography home improvement decorating |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioPeter & Karsten Zwei Männer, ein Zuhause Interior • Reisen • Lifestyle Ludwigshafen am Rhein Unsere Lieblingsstücke ↓ |
Instagram Insights
| Followers | 222.2K |
|---|---|
| Following | 662 |
| Highlights | 37 |
| IG Media | 2.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 10 |
| Avg likes | 2303.8 |
| Avg comments | 188.7 |
| Avg interactions | 2492.4 |
| Avg video views | 45356.3 |
| Engagement rate | 1.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 5:12:48 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:28:13 AM |