Nicolas & Charlotte Horsch on Instagram
| Username | @horschinteriors |
|---|---|
| Audience | 99829 |
| Posts | 7.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 7.8K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | interior design antiques art home decor minimalism paris travel architecture garden design lifestyle |
| Languages | english |
| Bio | Reveal bioAntiques and Interior Design near Hamburg-passionate about Antiques, Interiors, Art- this is our Visual diary-See our work and what inspires us! |
Instagram Insights
| Followers | 99.8K |
|---|---|
| Following | 7.5K |
| Highlights | 36 |
| IG Media | 7.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 875.0 |
| Avg comments | 24.3 |
| Avg interactions | 899.3 |
| Avg video views | 1819.3 |
| Engagement rate | 0.9% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/5/2026, 3:32:05 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:48:06 AM |