H.O.M.E. Design Magazin on Instagram
| Username | @homedesignmagazin |
|---|---|
| Audience | 21250 |
| Posts | 5.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 5.7K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | Magazine design interior architecture lifestyle furniture inspiration living modern design berlin design week milan design week home decor |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioWhere Design becomes H.O.M.E. Das Magazin für zeitgemäßes Wohnen, Interior-Design und Lifestyle. Your Daily Design Inspiration. |
Instagram Insights
| Followers | 21.3K |
|---|---|
| Following | 5.3K |
| Highlights | 42 |
| IG Media | 5.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 29.7 |
| Avg comments | 2.5 |
| Avg interactions | 32.2 |
| Avg video views | 168.0 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 7:03:20 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:59:07 AM |