Holzwerk ️ Hamburg on Instagram
| Username | @holzwerkhamburg |
|---|---|
| Audience | 43544 |
| Posts | 2.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.8K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Artist wooden tables furniture interior design woodworking custom furniture handmade table design wooden table hamburg craftsmanship home decor |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioHamburger Manufaktur für individuelle Massivholztische und einzigartige Tisch-Unikate nach Maß |
Instagram Insights
| Followers | 43.5K |
|---|---|
| Following | 2.4K |
| Highlights | 17 |
| IG Media | 2.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 183.1 |
| Avg comments | 6.8 |
| Avg interactions | 189.9 |
| Avg video views | 3547.8 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 9:26:24 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:17:57 AM |