HolzSchwab - Interior & Design on Instagram
| Username | @holzschwab_design |
|---|---|
| Audience | 5260 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Hockenheim |
| Categories | Local service interior design home decor flooring doors outdoor living home improvement exhibition inspiration home office renovation |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bio➜ Inspirationzu Inneneinrichtung ➜ Bodenbeläge | Türen | Treppen | Outdoor ➜ der Fachhandel für die Metropolregion Rhein-Neckar und darüber hinaus |
Instagram Insights
| Followers | 5.3K |
|---|---|
| Following | 486 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 12 |
| Avg likes | 29.3 |
| Avg comments | 1.3 |
| Avg interactions | 30.5 |
| Avg video views | 620.3 |
| Engagement rate | 0.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 2/10/2026, 6:01:27 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:12:17 AM |