Steffi Heyen on Instagram
| Username | @heyheyhaus |
|---|---|
| Audience | 152231 |
| Posts | 1.5K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.5K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Blogger interior design home decor home renovation interior styling altbau garden kitchen living room bedroom children's room dining room |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioFreelance Copywriter, Content Creator, Mom of 3 Interior and lovely things in an old house in Hamburg Author of „A Home like a Hug“ and heyheyjournal |
Instagram Insights
| Followers | 152.2K |
|---|---|
| Following | 899 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.5K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 1990.0 |
| Avg comments | 37.5 |
| Avg interactions | 2027.5 |
| Avg video views | 25730.3 |
| Engagement rate | 1.3% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/14/2026, 9:22:27 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:35:36 AM |