HEMA Deutschland & Österreich on Instagram
| Username | @hemadeutschland |
|---|---|
| Audience | 82039 |
| Posts | 3.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.0K |
| Country | Germany |
| Categories | home goods home decor gifts seasonal items sales contests fashion kitchenware toys lighting home organization |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioSchönes aus Amsterdam für jeden Tag! 17 x in Deutschland 5 x in Österreich Zeigt uns eure liebsten HEMA-Produkte mit #meinhema ️ |
Instagram Insights
| Followers | 82.0K |
|---|---|
| Following | 252 |
| Highlights | 5 |
| IG Media | 3.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 67.7 |
| Avg comments | 2.8 |
| Avg interactions | 70.5 |
| Avg video views | 1390.0 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 8:01:32 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:56:38 AM |