Hannes Becker on Instagram
| Username | @hannes_becker |
|---|---|
| Audience | 1792263 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| Categories | Photographer photography outdoor travel nature landscape mountains camera video editing workflow |
| Languages | english |
| Bio | Reveal bioOutdoor Photographer Based in Germany - @germanroamers |
Instagram Insights
| Followers | 1.8M |
|---|---|
| Following | 954 |
| Highlights | 14 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 10267.4 |
| Avg comments | 237.6 |
| Avg interactions | 10505.0 |
| Avg video views | 8356.0 |
| Engagement rate | 0.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/5/2026, 2:00:36 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:04:58 AM |