Anton Hangschlitt on Instagram
| Username | @hangschlitt |
|---|---|
| Audience | 173116 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | photography film photography liminal space berlin nürnberg iphone photography leica kodak cinematic backrooms urban exploration |
| Languages | english, german |
| Bio | Reveal bioLiving archive of visual stories On display @cameraworkgallery 28.3. – 6.6. Berlin based Get my color grade |
Instagram Insights
| Followers | 173.1K |
|---|---|
| Following | 789 |
| Highlights | 8 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 9100.9 |
| Avg comments | 77.7 |
| Avg interactions | 9178.6 |
| Avg video views | 96457.5 |
| Engagement rate | 5.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 4:00:03 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:08:03 AM |