Guido Maria Kretschmer on Instagram
| Username | @guidomariakretschmer |
|---|---|
| Audience | 933560 |
| Posts | 1.9K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.9K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | fashion shopping valentine's day charity tv shows home decor cancer awareness behind the scenes collaborations personal style |
| Languages | german, english |
| Emails | guidomaria@reichertplus.com |
| Bio | Reveal bioPodcast „feinstoff“️ Jeden Donnerstag, überall, wo es Podcasts gibt |
Instagram Insights
| Followers | 933.6K |
|---|---|
| Following | 658 |
| Highlights | 2 |
| IG Media | 1.9K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 11 |
| Avg likes | 21377.2 |
| Avg comments | 394.2 |
| Avg interactions | 21771.3 |
| Avg video views | 270386.5 |
| Engagement rate | 2.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 5:15:33 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:14:56 AM |