Globus Baumarkt on Instagram
| Username | @globus.baumarkt |
|---|---|
| Audience | 97682 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| City | Saarbrücken |
| Categories | Retail company diy home improvement gardening diy projects spring cleaning discounts home decor outdoor furniture garden tools home and garden contests |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioInspiration und DIY für Haus und Garten. Teile deine Ideen mit uns über #immereineideebesser für Reposts! ️ Impressum/Datenschutz: |
Instagram Insights
| Followers | 97.7K |
|---|---|
| Following | 602 |
| Highlights | 10 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 408.0 |
| Avg comments | 449.7 |
| Avg interactions | 857.7 |
| Avg video views | 19891.8 |
| Engagement rate | 0.9% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 5:00:19 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:54:00 AM |