Global Wohnen on Instagram
| Username | @globalwohnen |
|---|---|
| Audience | 1941 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| Categories | Home decor furniture interior design living room dining room sofas chairs tables home inspiration home office |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioDein Zuhause. Dein Leben. Für dich gemacht. Drei Linien. Unendlich viele Möglichkeiten. Entdecke mehr ↓ |
Instagram Insights
| Followers | 1.9K |
|---|---|
| Following | 340 |
| Highlights | 10 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 12.0 |
| Avg comments | 1.6 |
| Avg interactions | 13.6 |
| Avg video views | 1071.7 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 3:02:16 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 4:42:28 PM |