Flaschenbauer on Instagram
| Username | @flaschenbauer |
|---|---|
| Audience | 1443 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| Categories | Product/service home preservation diy garden recipes mother's day sustainability handmade gifts upcycling home decor glassware |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioShop rund um's Einmachen & Abfüllen - Gläser, Flaschen, Zubehör bei flaschenbauer.de Links zum Shop, Impressum und Rezepten gibt's hier: |
Instagram Insights
| Followers | 1.4K |
|---|---|
| Following | 359 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 5.7 |
| Avg comments | 0.7 |
| Avg interactions | 6.3 |
| Avg video views | 70.0 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 7:03:55 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 4:37:43 PM |