Petra - Content Creator on Instagram
| Username | @familie_zu_haus |
|---|---|
| Audience | 11344 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Bayern |
| Categories | Digital creator lifestyle family diy home decor product reviews sustainability health fitness beauty giveaways parenting |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bio Ü40 Jungsmama, technikaffin Bayern UGC Familie, Garten, DIY & Kreatives Entdeckt neue Produkte ZA: @der_produktentdecker |
Instagram Insights
| Followers | 11.3K |
|---|---|
| Following | 7.2K |
| Highlights | 46 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 12 |
| Avg likes | 22.8 |
| Avg comments | 0.1 |
| Avg interactions | 22.9 |
| Avg video views | 68.6 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/12/2026, 3:43:43 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:30:04 AM |