Erismann Tapeten on Instagram
| Username | @erismann_tapeten |
|---|---|
| Audience | 9107 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| Categories | Interior Design Studio wallpaper interior design home decor fashion luxury trends design home inspiration wall art wall fashion |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioWir leben Tapete! Seit über 180 Jahren! Folgt unserer Leidenschaft für schönes Wand-Design. Mehr Infos unter: |
Instagram Insights
| Followers | 9.1K |
|---|---|
| Following | 625 |
| Highlights | 7 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 40.9 |
| Avg comments | 1.9 |
| Avg interactions | 42.8 |
| Avg video views | 373.3 |
| Engagement rate | 0.5% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 2:36:41 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:45:02 AM |