Engel & Völkers Berlin on Instagram
| Username | @engelvoelkersberlinresidential |
|---|---|
| Audience | 30451 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | Real Estate apartments luxury homes berlin property listings interior design home decor architecture property investment urban living |
| Languages | german, english |
| Emails | berlinresidential@engelvoelkers.com |
| Bio | Reveal bioHome is where our story begins ___ |
Instagram Insights
| Followers | 30.5K |
|---|---|
| Following | 299 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 9 |
| Avg likes | 1383.8 |
| Avg comments | 226.8 |
| Avg interactions | 1610.6 |
| Avg video views | 14939.2 |
| Engagement rate | 5.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 3:20:04 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:44:18 AM |