Ellen von Unwerth on Instagram
| Username | @ellenvonunwerth |
|---|---|
| Audience | 1106421 |
| Posts | 5.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 5.2K |
| Country | Germany |
| City | Munich |
| Categories | photography fashion models magazines celebrities beauty film awards art lifestyle |
| Languages | english |
| Bio | Reveal bioPhotographer, Director - Order now the new “The Adrenaline” Issue number 4 of my magazine @ellenvonunwerthvon on |
Instagram Insights
| Followers | 1.1M |
|---|---|
| Following | 1.2K |
| Highlights | 1 |
| IG Media | 5.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 7596.4 |
| Avg comments | 52.0 |
| Avg interactions | 7648.4 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 7:25:01 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:05:11 AM |