The Lighting Simulator on Instagram
| Username | @elixxiersoftware |
|---|---|
| Audience | 130577 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | Software photography filmmaking lighting previsualization 3d modeling cinematography studio lighting virtual studio pre-production visual storytelling |
| Languages | english, french, german |
| Bio | Reveal bioPlan, Prelight & Previs Shots with set.a.light 3D for Photo & Video Productions Share your setups with #setalight3d Download Free Trial!️ |
Instagram Insights
| Followers | 130.6K |
|---|---|
| Following | 356 |
| Highlights | 10 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 149.1 |
| Avg comments | 4.2 |
| Avg interactions | 153.3 |
| Avg video views | 1124.4 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 8:49:17 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:09:07 AM |