edding Deutschland on Instagram
| Username | @edding_de |
|---|---|
| Audience | 83818 |
| Posts | 2.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.1K |
| Country | Germany |
| Categories | diy crafts diy projects home decor art painting markers creative ideas easter handmade gifts tutorials |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioWir zeigen euch hier jeden Tag Ideen und DIYs gemacht mit edding! Nutzt #eddingdiy und #edding für eure Projekte. |
Instagram Insights
| Followers | 83.8K |
|---|---|
| Following | 171 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 2.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 99.4 |
| Avg comments | 5.9 |
| Avg interactions | 105.3 |
| Avg video views | 12253.8 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 10:49:02 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:00:41 AM |