Alexander Johnson on Instagram
| Username | @easyalex |
|---|---|
| Audience | 1454292 |
| Posts | 1.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.8K |
| Country | Germany |
| Categories | Video creator diy home improvement crafts interior design woodworking home decor kitchen furniture gardening home makeover |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioDIY Ideen Hausumbau - Heimwerker Dad easyKits + Bauanleitungen: @easydiy.official Fashion Brand: @maalafashion ️ Impressum: |
Instagram Insights
| Followers | 1.5M |
|---|---|
| Following | 1.4K |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 12 |
| Avg likes | 13429.8 |
| Avg comments | 419.8 |
| Avg interactions | 13849.6 |
| Avg video views | 232851.2 |
| Engagement rate | 1.0% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 5:23:58 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:14:28 AM |