Eagle Products on Instagram
| Username | @eagleproducts |
|---|---|
| Audience | 3729 |
| Posts | 4.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 4.8K |
| Country | Germany |
| Categories | Product/service home decor blankets cashmere wool interior design textile design handmade cushions scarves hats |
| Languages | english, german |
| Bio | Reveal bioWe design, produce and sell blankets, cushions, scarves and hats made of pure natural fibers like cashmere or wool. Have a look - and follow us! |
Instagram Insights
| Followers | 3.7K |
|---|---|
| Following | 3.5K |
| Highlights | 4 |
| IG Media | 4.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 25.5 |
| Avg comments | 0.2 |
| Avg interactions | 25.7 |
| Avg video views | 87.8 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 8:08:40 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:35:22 AM |