DesignIgel - Tanja Müller on Instagram
| Username | @designigel |
|---|---|
| Audience | 4249 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Journalist interior design home decor architecture garden design scandinavian design interior trends home inspiration furniture color trends design blogging |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioDAS BLOGAZINE FÜR DIE UNBÄNDIGE LUST AM WOHNEN Hier findet Ihr Neues zu Design, Einrichten, Deko, Garten und Architektur ↓ |
Instagram Insights
| Followers | 4.2K |
|---|---|
| Following | 845 |
| Highlights | 32 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 51.9 |
| Avg comments | 10.3 |
| Avg interactions | 62.3 |
| Avg video views | 194.7 |
| Engagement rate | 1.5% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/13/2026, 12:07:25 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:28:52 AM |