Designers Guild Germany on Instagram
| Username | @designersguildgermany |
|---|---|
| Audience | 4607 |
| Posts | 1.9K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.9K |
| Country | Germany |
| City | Munich |
| Categories | Home decor interior design fabrics wallpapers spring inspiration colorful design accessories home textiles interior styling modern lifestyle outdoor design |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioWir inspirieren Euch mit luxuriöser Einrichtung für einen modernen Lifestyle #designersguild Deutschland | Österreich | Schweiz |
Instagram Insights
| Followers | 4.6K |
|---|---|
| Following | 750 |
| Highlights | 9 |
| IG Media | 1.9K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 72.2 |
| Avg comments | 1.6 |
| Avg interactions | 73.8 |
| Avg video views | 357.0 |
| Engagement rate | 1.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 1:37:19 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:20:37 AM |