Design Days • Design District • Design Depot • Design DE LUXE on Instagram
| Username | @designbrauchteinenrahmen |
|---|---|
| Audience | 6927 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| Categories | design interior design luxury lifestyle furniture architecture home decor art fashion travel automobiles events |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bio365 Tage im Jahr Design erleben → Be Part Of It Hier mehr erfahren: |
Instagram Insights
| Followers | 6.9K |
|---|---|
| Following | 528 |
| Highlights | 4 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 14.6 |
| Avg comments | 0.8 |
| Avg interactions | 15.4 |
| Avg video views | 150.3 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 10:35:40 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:39:19 AM |