Dennis von Nazareth on Instagram
| Username | @dennisvonnazareth |
|---|---|
| Audience | 87617 |
| Posts | 1.5K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.5K |
| Country | Germany |
| City | Altbau |
| Categories | Artist interior design home decor vintage furniture mid-century modern living room cozy home interior styling lounge sofa windows artwork |
| Languages | english, german |
| Emails | denniskwasny.dk@gmail.com |
| Bio | Reveal bioInterior Lover. Aesthete. Real Life Mixtape Requests via DM |
Instagram Insights
| Followers | 87.6K |
|---|---|
| Following | 3.9K |
| Highlights | 13 |
| IG Media | 1.5K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 15091.5 |
| Avg comments | 114.1 |
| Avg interactions | 15205.6 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 17.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 5:52:02 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:49:00 AM |