DELIFE on Instagram
| Username | @delife_de |
|---|---|
| Audience | 23879 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| Categories | Home decor furniture interior design living room home design style lifestyle trend service |
| Languages | german |
| Bio | Reveal biolive unique - Designed & developed in Germany Zeig uns wie du wohnst #sharemydelife STORE: Mo-Fr 8-17 & Sa 10-16 Uhr |
Instagram Insights
| Followers | 23.9K |
|---|---|
| Following | 273 |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 19.0 |
| Avg comments | 0.6 |
| Avg interactions | 19.6 |
| Avg video views | 595.5 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/2/2026, 3:02:14 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:52:08 AM |