Dave‘s Home on Instagram
| Username | @daves_home |
|---|---|
| Audience | 265929 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Munich |
| Categories | Digital creator interior design midcentury home decor vintage interior retro interior interior styling danish design home inspiration living room kitchen design home renovation |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioDawid | München Photography | Styling Featured in Vogue & AD |
Instagram Insights
| Followers | 265.9K |
|---|---|
| Following | 916 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 4264.6 |
| Avg comments | 120.3 |
| Avg interactions | 4384.9 |
| Avg video views | 62101.8 |
| Engagement rate | 1.6% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 6:19:02 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:25:01 AM |