Daniel Ernst on Instagram
| Username | @daniel_ernst |
|---|---|
| Audience | 726981 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| Categories | Photographer photography travel nature adventure lofoten finland norway winter outdoors videos |
| Languages | english |
| Bio | Reveal bioFilmmaker & Photographer Stories from the Outdoors On the road with @tashi_ka LUTs, Films & Website ↓ — @germanroamers |
Instagram Insights
| Followers | 727.0K |
|---|---|
| Following | 836 |
| Highlights | 46 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 15971.1 |
| Avg comments | 441.0 |
| Avg interactions | 16412.1 |
| Avg video views | 93521.0 |
| Engagement rate | 2.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/2/2026, 6:11:38 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:05:21 AM |