Curtis & Curtis Interior Shop, München on Instagram
| Username | @curtis_and_curtis |
|---|---|
| Audience | 11380 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| City | Munich |
| Categories | Shopping & retail interior design home decor fashion events gifts handicrafts christmas upcycling beauty food community |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioInterior • Einrichtungsberatung • Möbel • Homeaccessoires • Handwerkskunst • Vintage • Onlineshop Immer auf der Suche nach dem Besonderen |
Instagram Insights
| Followers | 11.4K |
|---|---|
| Following | 1.8K |
| Highlights | 63 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 149.8 |
| Avg comments | 14.6 |
| Avg interactions | 164.4 |
| Avg video views | 1091.7 |
| Engagement rate | 1.4% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/9/2026, 6:04:09 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:29:03 AM |