Cosentino Deutschland on Instagram
| Username | @cosentino_deutschland |
|---|---|
| Audience | 32154 |
| Posts | 1.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.8K |
| Country | Germany |
| Categories | Home decor interior design design architecture milan design week cosentino dekton silestone showrooms events |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioMeaningful Design to Inspire People’s Lives. Hochwertige und innovative Oberflächen für die Welt des Designs & der Architektur. |
Instagram Insights
| Followers | 32.2K |
|---|---|
| Following | 317 |
| Highlights | 10 |
| IG Media | 1.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 26.0 |
| Avg comments | 0.8 |
| Avg interactions | 26.8 |
| Avg video views | 8817.3 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 6:20:45 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:41:18 AM |