CHRISTINE KRÖNCKE on Instagram
| Username | @christine_kroencke |
|---|---|
| Audience | 3000 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| City | Munich |
| Categories | Product/service interior design furniture lighting design luxury interiors high-end design showroom made in germany exclusive interiors home decor |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioFURNITURE / LIGHTING / INTERIOR DESIGN - MADE IN GERMANY. SHOWROOM IN MUNICH, LUDWIG 6 |
Instagram Insights
| Followers | 3.0K |
|---|---|
| Following | 280 |
| Highlights | 11 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 31.1 |
| Avg comments | 0.6 |
| Avg interactions | 31.7 |
| Avg video views | 167.0 |
| Engagement rate | 1.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 3:00:41 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:59:05 AM |