Carl Berndt | Photographer on Instagram
| Username | @carlo_wiewaswo |
|---|---|
| Audience | 882051 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| City | Baden-Württemberg |
| Categories | Photographer photography nature travel autumn fall dolomites switzerland indonesia forest detail photography leading lines |
| Languages | english |
| Emails | carlowiewaswo@gmx.de |
| Bio | Reveal biobased in Baden-Württemberg, Germany carlowiewaswo@gmx.de lightroom PRESETS, Prints and more️ |
Instagram Insights
| Followers | 882.1K |
|---|---|
| Following | 1.0K |
| Highlights | 15 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 15701.1 |
| Avg comments | 143.7 |
| Avg interactions | 15844.8 |
| Avg video views | 4185.0 |
| Engagement rate | 1.8% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 1:53:19 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:05:18 AM |