Carina Nova on Instagram
| Username | @carinanova |
|---|---|
| Audience | 209213 |
| Posts | 2.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.0K |
| Country | Germany |
| Categories | Blogger lifestyle home decor books shopping makeup humor family ikea interior design life hacks personal experiences |
| Languages | german |
| Emails | info@carinanova.com |
| Bio | Reveal bioMom-Life, but make it funny Humor, Realtalk & ein paar Tipps deine virtuelle Millennial BFF |
Instagram Insights
| Followers | 209.2K |
|---|---|
| Following | 109 |
| Highlights | 7 |
| IG Media | 2.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 11 |
| Avg likes | 2430.9 |
| Avg comments | 128.5 |
| Avg interactions | 2559.4 |
| Avg video views | 49615.8 |
| Engagement rate | 1.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 6:29:03 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:26:19 AM |