CAPAROL ICONS | BELOVED PAINT on Instagram
| Username | @caparol_icons |
|---|---|
| Audience | 24253 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| Categories | Product/service paint interior design color inspiration home improvement art community projects workshops paint colors home decor color trends diy projects |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioLuxuriöse, nachhaltige Wandfarben & Lacke – made in Germany. Jetzt neu: Wellness für deine Wände mit CLASSIC WALL PAINT ️ |
Instagram Insights
| Followers | 24.3K |
|---|---|
| Following | 1.6K |
| Highlights | 0 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 194.2 |
| Avg comments | 12.8 |
| Avg interactions | 206.9 |
| Avg video views | 5590.3 |
| Engagement rate | 0.9% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 2:28:41 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:52:23 AM |