Pit on Instagram
| Username | @brett_pit_woodworks |
|---|---|
| Audience | 36368 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| Categories | Personal blog woodworking diy home improvement handicraft interior design renovation carpentry tools gardening home decor |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioPfusch it to the limit Woodworker Dad x 3 Camping |
Instagram Insights
| Followers | 36.4K |
|---|---|
| Following | 1.0K |
| Highlights | 11 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 276.8 |
| Avg comments | 20.3 |
| Avg interactions | 297.1 |
| Avg video views | 1330.6 |
| Engagement rate | 0.8% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 4:15:47 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:23:25 AM |