Ingrid Backofen on Instagram
| Username | @bluming.45 |
|---|---|
| Audience | 2323 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| City | Gera |
| Categories | puppens restoration gardening nature antiques handmade home decor flowers cottage garden mediterranean cuisine vintage |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioPuppenklinik♡Wattefiguren nach altem Vorbild♡Gartenliebe ♡Romantische Deko ♡Sammelleidenschaft♡Alte Dinge &Traditionen ♡Behutsam bewahren |
Instagram Insights
| Followers | 2.3K |
|---|---|
| Following | 1.6K |
| Highlights | 54 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 109.8 |
| Avg comments | 45.8 |
| Avg interactions | 155.7 |
| Avg video views | 286.0 |
| Engagement rate | 6.7% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 5:11:27 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 12:16:29 PM |