Annette Heidenreich-Rempe on Instagram
| Username | @blumenhaus_heidenreichrempe |
|---|---|
| Audience | 2842 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| City | Rahden |
| Categories | Shopping & retail floristry flowers spring wedding home decor bouquets fresh flowers table decoration easter flower love |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioRahden 05776/1061 Hochzeitsfloristik ,Eventfloristik Trauerfloristik, besondere Blumensträuße Tolle Pflanzenauswahl , Wohnambiente , Dekorieren , |
Instagram Insights
| Followers | 2.8K |
|---|---|
| Following | 1.1K |
| Highlights | 3 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 60.6 |
| Avg comments | 1.3 |
| Avg interactions | 61.9 |
| Avg video views | 299.0 |
| Engagement rate | 2.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 10:27:22 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 12:07:09 PM |