Blumenfenster-Dachau on Instagram
| Username | @blumenfenster_dachau |
|---|---|
| Audience | 52491 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Dachau |
| Categories | Florist floristry flowers spring weddings easter munich design events nature home decor |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioFloristen mit für Blumen www.blumenfenster-dachau.de Online-ShopHompage |
Instagram Insights
| Followers | 52.5K |
|---|---|
| Following | 2.0K |
| Highlights | 9 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 10 |
| Avg likes | 392.4 |
| Avg comments | 9.8 |
| Avg interactions | 402.3 |
| Avg video views | 5066.3 |
| Engagement rate | 0.8% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 3/28/2026, 5:30:00 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:18:42 AM |