Blumen Risse | Blumen & Pflanzen on Instagram
| Username | @blumen_risse |
|---|---|
| Audience | 33452 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| City | Dortmund |
| Categories | flowers garden plants garden center home decor spring easter terrace balcony diy |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioInspiration & Floristenwissen Wöchentlich neue Blumenideen Sträuße · Pflanzen · Deko Filialen & Onlineshop ↓ |
Instagram Insights
| Followers | 33.5K |
|---|---|
| Following | 694 |
| Highlights | 14 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 11 |
| Avg likes | 226.1 |
| Avg comments | 24.7 |
| Avg interactions | 250.8 |
| Avg video views | 9953.1 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 5:06:57 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:46:20 AM |