BauNetz id on Instagram
| Username | @baunetzid |
|---|---|
| Audience | 104555 |
| Posts | 1.9K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.9K |
| Country | Germany |
| Categories | Magazine interior design architecture home decor design inspiration materials minimalism concrete wood hospitality |
| Languages | english |
| Emails | hello@baunetz-id.de |
| Bio | Reveal biobaunetz interior | design is a German online magazine. We publish stories on interior architecture & design. ️ hello@baunetz-id.de |
Instagram Insights
| Followers | 104.6K |
|---|---|
| Following | 643 |
| Highlights | 13 |
| IG Media | 1.9K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 752.1 |
| Avg comments | 4.8 |
| Avg interactions | 756.8 |
| Avg video views | 341.0 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 9:35:30 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:48:42 AM |