BAUHAUS Deutschland on Instagram
| Username | @bauhausdeutschland |
|---|---|
| Audience | 196063 |
| Posts | 3.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Entrepreneur diy gardening home improvement plants diy projects urban gardening handmade home decor woodworking crafts garden ideas |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioZeigt eure DIY-Projekte mit #WennsGutWerdenMuss oder markiert uns & teilt sie mit der Community. ️️ Impressum / Datenschutzerklärung unter 'Links' |
Instagram Insights
| Followers | 196.1K |
|---|---|
| Following | 107 |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 3.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 345.3 |
| Avg comments | 277.4 |
| Avg interactions | 622.7 |
| Avg video views | 36511.8 |
| Engagement rate | 0.3% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 2:00:34 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:36:08 AM |