Baby Kochs on Instagram
| Username | @baby_kochs |
|---|---|
| Audience | 126294 |
| Posts | 3.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.0K |
| Country | Germany |
| City | Düsseldorf |
| Categories | Baby goods/kids goods baby products baby fashion children's products family concept store baby essentials kids fashion webshop events toys home decor seasonal products |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioBesondere Dinge für Baby & Familie Schwangerschaft, Babyausstattung, Kindermode, Kinderwagen, Kinderzimmer uvm. Open: Mo-Fr 10-19 Uhr, Sa 10-18 Uhr |
Instagram Insights
| Followers | 126.3K |
|---|---|
| Following | 1.3K |
| Highlights | 273 |
| IG Media | 3.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 94.5 |
| Avg comments | 5.3 |
| Avg interactions | 99.8 |
| Avg video views | 6236.0 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 8:33:29 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:39:01 AM |