A.S. Création Tapeten AG on Instagram
| Username | @ascreation_official |
|---|---|
| Audience | 16967 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| Categories | wallpapers home decor interior design diy wallpaper trends spring decor easter decor modern home cozy home wall art decorating ideas |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioTapete. Mach‘s Dir schön. |
Instagram Insights
| Followers | 17.0K |
|---|---|
| Following | 443 |
| Highlights | 7 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 40.2 |
| Avg comments | 7.5 |
| Avg interactions | 47.7 |
| Avg video views | 435.8 |
| Engagement rate | 0.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 7:01:09 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:31:43 AM |